Načítání obsahu...
Materiály a záruky

Materiály a záruky

U našich herních prvků uvážlivě používáme materiál s ohledem na jeho životnost, nenáročnost údržby, odolnost vůči opotřebení a efektní vizuál. Přes toto všechno při navrhování herních kompletů nevytváříme kompromisy, které některý z požadavků na toto šidí.
Aleš  BrücknerNáš sortiment je ve všech případech stavebnice, u které jde v případě potřeby vyměnit jakákoliv část.
Bereme také v úvahu, že na našich prvcích si chtějí hrát také osoby, pro něž herní systém není určen (vandalismus). Víme však, že při správné instalaci a vhodném používání, bude náš systém sloužit dětem podle jejich očekávání až několik desítek let spokojeného hraní.

Ochrana dřevěných konstrukcí

Dřevěné konstrukce je potřeba chránit pro dosažení co nejdelší možné životnosti v dobré kondici. U svých výrobků používáme jako povrchovou ochranu silnovrstvou UV-odolnou lazuru na bázi akrylátu nebo nevysychavé napouštěcí oleje z exotických dřevin.

Údržba zařízení

Doporučujeme provést nátěr dřevěných částí zařízení každý rok. Je nutno k tomu použít lazurovací nátěr na dřevo, který je schválen pro nátěr dětských hraček. (Ke každému dřevěnému hracímu systému od nás obdrží zákazník nátěrový vzorek 250 ml zdarma).

Aleš  Brückner

Materiály

Akát

Akát

Pro naše "přírodní " herní prvky používáme výhradně akátové dřevo z našeho skladu,  u kterého kontrolujeme  kvalitu (praskliny, hniloba a vlhkost). Dřevo profilujeme na námi vyvinutém stroji do šestihranného profilu. Výhody tohoto profilu jsou pouze estetické, dodávají herním prvkům vzhled vyjímečnosti a řemeslného opracování. Povrchová úprava se provádí máčením v tenkovrstvé lazuře. Povrch dřeva je vybroušen do hladka.

Modřínový hranol

Modřínový hranol

Konstrukci dřevěné herní sestavy tvoří mimostředné hranoly z modřínového dřeva profilované podle poměru vnitřního napětí. Takováto speciální technologie zaručuje konstrukci požadovanou vysokou pevnost, tvarovou stálost, dlouhou životnost a eliminaci vnitřních sil dřeva na minimum (nepraská). Části herních sestav, které jsou namáhány nejvíce (schody, madla), jsou z akátového dřeva. Veškeré dřevěné konstrukce mají pečlivě vybroušeny povrch do hladka.

Kov

Kov

Konstrukce z kovu a  jejich povrchová úprava  se vyznačují velice dlouhou životností, tvarovou stálostí, vysokou pevností, bezúdržbovým provozem a barevnou stálostí. U našich systémů používáme silnostěnné prvky povrchově ošetřeny  práškovou metodou, komaxitováním, zinkováním, chromováním, atd. Kromě těchto postupů, které zaručují perfektní protikorozní úpravu, používáme i konstrukce z nerezové oceli.

Plast

Plast

Plast je materiál, který ve světě her našel své místo zejména kvůli dlouhé životnosti, bezúdržbovému provozu, barevné stálosti, dobré tvarovatelnosti, snadné opracovatelnosti a odolnosti proti poškrábaní. Plastové prvky jsou z vysokotlakého celobarevného polyethylenu. Máme za to, že naše plastové komponenty vyráběné s ohledem na detail, jsou právě to, co děti na našem systému fascinuje.

Provazový systém

Provazový systém

Lanové části našeho herního systému jsou tvořeny polypropylenovými  lany s ocelovým jádrem, které zaručují dlouhou životnost a velkou pevnost. Spoje těchto lan jsou z hliníku.

Kotvení a spoje

Kotvení a spoje

Naše venkovní  herní sestavy zásadně montujeme do betonových  zemních patek. Dřevěné herní sestavy jsou v základové části osazeny kovovými trny, aby nedocházelo k degradaci dřeva zemní vlhkostí. Ocelové herní sestavy se osazují přímo do betonu v  hloubce min. 80 cm pod úrovní terénu.

Spojovací materiál používáme výhradně  z nerezi.  Standardem je opatření konce šroubů krytem nebo jinou ochranou, aby nedocházelo k riziku zachycení. 


Záruky

Záruka zahrnuje bezplatnou výměnu náhradních dílů, jestliže se jedná o chybu při výrobě, vadu materiálu nebo poškození, která vzniknou z těchto důvodů. Záruka se nevztahuje na vady vzniklé vandalstvandalismem, cizím zaviněním, nevhodným používáním nebo neodbornou montáží. Záruka se též nevztahuje na přirozené opotřebení a na následky živelných pohrom.
10let
na nosné části konstrukcí herních prvků a všechny plastové díly
5let
na ostatní části konstrukcí herních prvků a jiné výrobky ze dřeva a kovu
3roky
na umělé povrchy (pryžové)
2roky
na povrchovou úpravu zvolenou přáním zákazníka